Home
Вітаємо Вас на офіційному веб-сайті Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ

logo

Ви знаходитеся на сайті вищого навчального закладу ІІІ рівня державної акредитації, створеного 1996 року.  Наша мета – подати важливу інформацію про діяльність нашого закладу, який за ініціативи й підтримки громадських організацій був заснований благодійним фондом. Наш інститут був створений у такому місці, де раніше не було традицій діяльності вищих навчальних закладів, однак існувала гостра потреба в цьому. На сьогодні інститут став центром духовного, культурного та наукового життя. Заклад пропонує значний перелік спеціальностей, що в далекій перспективі визначає його провідну роль в інтелектуальному та культурному  житті закарпатських угорців, збільшує шанси подальшого збереження та розвитку угорської громади.
 
У Берегові провели конференцію з покращення стану охорони здоров’я на Закарпатті PDF Печать E-mail

14 травня у Закарпатському угорському інституті ім. Ф. Ракоці ІІ секретаріат Уряду Угорщини з питань координування співпраці між Соболч-Сатмар-Березькою областю та Закарпаттям разом з координатором програми «Тут по-угорськи також» від ГО «Pro Cultura Subcarpathica» організував науково-медичну конференцію на тему «Інновації у гастроентерології».
У конференції взяли участь лікарі-гастроентерологи, спеціалісти з ендоскопії, лікари загальної практики сімейної медицини, котрі є учасниками програми «Тут по-угорськи також» та надають свої послуги і угорською мовою.

читати далі...
 
Там, де ожила історія – “Ференц-фест” в Бережанах PDF Печать E-mail

Закарпатці теж брали участь в “Ференц-фесті”, організованому 7-9-го травня в м.Бережани Тернопільської області.
12-го травня 1703-го року Ракоці Ференц ІІ та граф Міклош Берчені особисто зустрілись у тоді ще польському Бережанському замку, де склали так звану Бережанську відозву. Вона стала одним із найголовніших документів Угорської національно-визвольної війни 1703-1711 рр. проти свавільного панування династії Габсбургів, нею вони закликали до війни всіх “шляхетних і нешляхетних” жителів країни.

читати далі...
 
У Бережанах вшанували пам'ять князя Ракоці PDF Печать E-mail

На честь князя Ференца Ракоці ІІ у місті Бережани (Тернопільська область) 7-9 травня пройшов мультикультурний молодіжний мистецький фестиваль «Ференц-фест». Саме у цьому старовинному і шляхетному місті 1703 року князь Ракоці та граф Міклош Берчені видали відому «Відозву», яка закликала всіх жителів держави «дворянського і недворянського походження» виступити проти порушення законів Габсбургами.

читати далі...
 
Міжнародна конференція з економіки в інституті PDF Печать E-mail

6 травня розпочала свою роботу міжнародна конференція «Виклики та перспективи економічного розвитку в умовах міжнародного співробітництва: європейський досвід», організована спільно Закарпатським угорським інститутом ім. Ф.Ракоці ІІ, Ніредьгазьким університетом та Дослідним інститутом національної стратегії Угорщини.

Науковий форум був приурочений до річниці події, що відбулася 15 років тому. У той час за сприяння тоді ще Ніредьгазького інституту ім. Дєрдя Бешенєі в Закарпатському угорському педагогічному інституті розпочалася підготовка фахівців з економіки угорською мовою. Тому першочерговою метою конференції стало узагальнення результатів підготовки, а також аналіз сучасних можливостей і викликів у сфері економіки.

читати далі...
 
Абітурієнти подаватимуть документи через Інтернет PDF Печать E-mail

Цього року всі абітурієнти подаватимуть документи про вступ через Інтернет, що дозволить уникнути черг у приймальних комісіях. Про це, розповідаючи про особливості проведення вступної кампанії у 2016 році під час засідання Кабінету Міністрів, сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Зокрема, вона зазначила, що вступники матимуть можливість подавати до 15 заяв на вступ без обмеження кількості вищих навчальних закладів. Таким чином абітурієнти зможуть більше концентруватися на конкретній спеціальності при вступі.

читати далі...
 
У Закарпатському угорському інституті провели міжнародну математичну конференцію PDF Печать E-mail

21-го квітня в Закарпатському угорському інституті ім. Ференца Ракоці ІІ (ЗУІ) за організації Факультету математики та інформатики розпочалася триденна наукова конференція.
На відкритті заходу під назвою «Міжнародна конференція викладачів та дослідників математики» проректор інституту д-р Бейла Рац урочисто привітав присутніх. Освітянин зазначив, що цієї весни розпочався сезон в навчальному закладі, і це є доказом того, що даний вуз займається не лише навчанням, а й науковою роботою.

читати далі...
 
Наша жіноча команда посіла зі стрітболу перше місце PDF Печать E-mail


20 квітня 2016 року в спорткомплексі «Юність» (Ужгород) відбувся останній етап IV обласної універсіади області серед студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації. Цього разу боротьба відбувалася у трьох видах спорту: баскетбол (стрітбол, окремо хлопці і дівчата), настільний теніс та шахи. У змаганнях взяли участь команди Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ, Мукачівського державного університету, Ужгородського національного університету, Університету «Україна» (м. Хуст) та Ужгородського торговельно-економічного інституту.

читати далі...
 
Міжнародна наукова конференція PDF Печать E-mail

Кафедра педагогіки і психології Закарпатського угорського інституту ім. Ф.Ракоці ІІ організувала дводенну міжнародну наукову конференцію «Інноваційні методи в педагогічно-психологічній практиці у світлі європейської інтеграції України». Науковий форум, у якому взяло участь понад 100 учасників, розпочався 14 квітня, а головною його метою було презентувати інноваційні методи у педагогічній та психологічній практиці, розкрити їх можливості та пов’язані з ними нові завдання.

читати далі...
 
Колишні студенти, що ніколи не старішають – випускники ЗУІ святкували з гуртом «United» PDF Печать E-mail

У Закарпатському угорському інституті ім. Ф.Ракоці ІІ  2 квітня цього року вже водинадцяте пройшла зустріч випускників закладу. На учасників чекала просто фантастична і багата на враження програма.

Свято розпочалося з показаної у Закарпатському обласному угорському драматичному театрі вистави «Адами і Єви» у виконанні учасників інститутського театрального гуртка під керівництвом Наталії Гал. Після цього колишні та теперішні студенти інституту разом із викладачами зібралися у нещодавно закінченому атріумі закладу, де і було урочисто відкрито зустріч випускників ЗУІ. (ФОТО)

читати далі...
 
В інституті пройшла міжнародна конференція з географії PDF Печать E-mail

Закарпатський угорський інститут ім. Ф.Ракоці ІІ спільно з Дослідним інститутом національної стратегії (Угорщина) провели в Берегові дводенну конференцію «Соціально-географічні виклики в Східно-Центральній Європі на початку ХХІ століття і пошуки адекватних відповідей», яка розпочала свою роботу 31 березня 2016 р.

читати далі...
 
В Берегові відкрилась ювілейна виставка творів Йосипа Гарані PDF Печать E-mail

«Кожен митець занурює пензлик у власну душу, і власне серце малює на полотні.»
Генрі Уорд Бічер

Слова відомого американського проповідника гідно відображають творчість закарпатського художника-живописця Йосипа Гарані. З його масляних картин 16-го березня відкрилась виставка у залі ім. Арнольда Гросса Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ (ЗУІ).

читати далі...
 
Свято української поезії PDF Печать E-mail

9 березня з нагоди 202-річниці від дня народження великого українського поета та художника Тараса Шевченка та 145-річниці з дня народження відомої поетеси та інтелектуалки Лесі Українки (народилася 25 лютого 1871 року) в Закарпатському угорському інституті ім. Ф.Ракоці ІІ студенти спеціальностей «українська мова і література» та «англійська мова і література» організували святкову програму.

читати далі...
 
«Діалог дійсностей»: у 3УІ відбулося інтерактивне відкриття фотовиставки PDF Печать E-mail

24 лютого у берегівському Культурному центрі ім. Шандора Фодо ГО «Pro Cultura Subcarpathica» («PCS») організувала фотовиставку будапештського фоторепортера Ласла Веґа під назвою «Діалог дійсностей».
Співробітник журналу «Magyar Nemzet» («Угорський народ») у рамках фотомистецької «Стипендіальної програми ім. Йожефа Печі» неодноразово відвідував Закарпаття, аби на плівці закарбувати повсякденне життя краян. За фоторепортаж із Закарпаття митець виборов перше місце на одному з найпрестижніших конкурсів світу – 73-му «Pictures of the Year International».

читати далі...
 
Із ЗУІ співпрацюватимуть ще сім навчальних закладів PDF Печать E-mail

20 лютого Закарпатський угорський інститут ім. Ф. Ракоці ІІ (ЗУІ) підписав угоду про стратегічну співпрацю з сімома закарпатськими навчальними закладами середнього рівня з угорською мовою навчання.
У рамках угоди випускники шкіл-партнерів в разі успішної здачі ЗНО зможуть записатися на будь-який факультет інституту поза конкурсом.

читати далі...
 
Четвертий День кар’єри в Інституті ім. Ф. Ракоці ІІ PDF Печать E-mail

11-го лютого Відділ контингенту студентів та сприяння працевлаштуванню студентів і випускників Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці II (ЗУІ) уже в четвертий раз організував і провів в інституті День кар’єри.
У своїй вітальній промові керівник відділу Жужанна Буда розповіла, що метою заходу є допомога випускникам інституту в майбутньому плануванні їхньої професійної кар’єри. Вона підкреслила, що члени аудиторії вже зробили один важливий життєвий вибір, коли обрали навчання в інституті імені Ференца Ракоці IІ, завдячуючи якому на своїй рідній землі можуть вчитися рідною мовою.

читати далі...
 
У Берегові відкрилася виставка Адама Імре PDF Печать E-mail

9 лютого у виставковій залі Закарпатського інституту ім. Ф. Ракоці ІІ (ЗУІ) «Арнольд Гросс» відкрилася виставка робіт Адама Імре «Будівельники».
Відвідувачів зачаровувала гарна гра на скрипці та картини здебільшого великих розмірів. Знані художники, колишні вчителі Адама Імре та багато молоді завітали до інституту, аби помилуватися витворами молодого художника. Виставка реалізувалась за підтримки ГО «Pro Cultura Subcarpathica» та Фонду ім. Габора Бетлена.

читати далі...
 
Як буде проведено шкільні іспити у 2016 році PDF Печать E-mail

Міністерством освіти і науки затверджено орієнтовні вимоги до проведення державної підсумкової атестації учнів у системі загальної середньої освіти у 2015/16 навчальному році, якими визначено зміст і особливості проведення шкільних іспитів у цьому навчальному році. Відповідний наказ підписано міністром освіти Сергієм Квітом.

читати далі...
 
Партнерську угоду з ЗУІ підписали ще 17 шкіл PDF Печать E-mail

2 лютого Закарпатський угорський інститут ім. Ф. Ракоці ІІ (ЗУІ)  підписав угоду про стратегічну співпрацю з сімнадцятьма закарпатськими угорськими навчальними закладами середнього рівня.

«Носіть тягарі один одного», – такою цитатою з Біблії президент ЗУІ Ільдіка Орос вказала на потребу у співпраці. У рамках угоди випускники шкіл-партнерів в разі успішної здачі ЗНО зможуть записатися на будь-який факультет інституту поза конкурсом. В той же час, студенти інституту ім. Ф. Ракоці ІІ мають право проходити педпрактику в будь-якому навчальному закладі, який є партнером ЗУІ. Окрім цього, учні та вчителі шкіл братимуть участь у вікторинах, заходах та конференціях.

читати далі...
 
Учасникам ЗНО варто подбати про отримання паспорта PDF Печать E-mail

Український центр оцінювання якості освіти радить випускникам шкіл подбати про отримання паспорта.

Зокрема, в Центрі нагадують, що реєстрація для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні осіб, яким станом на 01 вересня 2015 року виповнилося 16 років, буде відбуватися за паспортами.

читати далі...
 
« ПерваяПредыдущая123456789СледующаяПоследняя »

Страница 1 из 9

Берегове, площа Кошута


Оголошення

МОВНІ КУРСИ З УГОРСЬКОЇ МОВИ!

Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ. запрошує всіх бажаючих вивчати угорську мову.

Читати далі...

Берегово street view


Кто на сайте

Сейчас 3 гостей онлайн